אפליקציות שאי אפשר בלעדיהן

עולם האפליקציות לא מפסיק לגדול והוא הביא איתו שינויים בהרגלי ההתנהגות אצל כל אחד מאיתנו. בעבר כל אחד היה יכול לנסוע ממקום למקום ולהסתמך על שלטי דרך, התייעצות עם משהו בדרך, מפות וכדומה. היום הדבר שונה, כמעט כל אחד שנכנס לאוטו שלו מיד מפעיל אפליקציית ניווט על מנת להגיע ליעד שלו. בעבר כדי לעשות קניות בסופר היינו צריכים להגיע פיסית לסופר ולבחור מוצרים מבין מבחר עצום היום בלחיצת כפתור אנחנו יכולים לבחור את המוצרים שאנו רוצים להתאם שליחות.

עולם האפליקציות בפרט ועולם המובייל ככלל שינה כל כל חיינו, יש שיגידו לטובה ויש שיגידו לרעה, את התשובה לזה רק ימים יגידו.

אילו סוגי אפליקציות שינו את חיינו?

היום יש המון סוגים של אפליקציות, סוגי האפליקציות נחלקות לקטגוריות כגון משחקים, חשיבה, מפות, תחבורה וכודמה. אלו סוגי האפליקציות הפופולריות ביותרL

  1. אפליקציות ניווט – היום אי אפשר בלעדיהן, אפליקציות מסוג זה מאפשרות לנו להגיע ממקום למקום תוך כדי קבלת הדרכה והכוונה על הדרך אותה אנו עתידים לעבור. אפליקציות הניווט מספקות לנו  דיחווי תנועה, מידע על מפגעי דרך, יעדים עם מחסומי משטרה, מצלמות תנועה וכדומה ובכך מאפשרות לנו נסיעה נוחה ובטוחה יותר. אפליקציות הניווט הפופולריות ביותר הן waze ו- IGO.
  2. אפליקציות חיפוש – אפליקציות החיפוש תפסו מקום משמעותי בחיינו. אפליקציות מסוג זה מאפשרות לנו לחפש מידע כגון חיפוש עסקים, חיפוש אנשים, חיפוש קופונים, חיפוש מסעדות, חיפוש צימרים וכדומה. בעבר היינו צריכים לחפש את מבוקשינו באינטרנט, בעיתונים או תוך כדי טלפונים אין סופיים. אפליקציות החיפוש מאפשרות לנו מאגר של עסקים המגיע אלינו במקום אחד ישירות לנייד בכל מקום ובכל זמן. אפליקציות החיפוש הפופולריות ביותר הן אפליקציה של b144 ואפליקציות של גוגל.
  3. אפליקציות תקשורת בין אנשים – אפליקציות מסוג זה מאפשרות לאנשים שונים לתקשר בניהם בצורות שונות כגון הודעות, שיחות טלפון, שיחות וידאו, אאודיו וכדומה. היתרון המשמעותי באפליקציות אלו הוא שהשימוש בהם הוא חינמי (בדרך כלל) ואינו נלקח מהחבילה הסלולרית. השימוש בהן הוא פשוט, מהיר ונוח. האפליקציות המובילות בתחום זה הן וואצאפ, וויבר.
  4. אפליקציות רשת חברתית – זהו תחום האפליקציות שאולי הכי פופולרי. אפליקציות רשתות חברתיות מאפשרות מגוון אפשריות בין אנשים כגון שיתוף, תוכן, תמונות, סרטונים וכדומה. הן מאפשרות יצירת קשר בעזרת צ'ט, הודעות ושיחות. האפליקציה הכי פופולרית היום בתחום זה היא פיסבוק ואיתה גם אינסטגרם.

לסיכום:

אפליקציות הן דבר שבשגרה, כל אחד מאיתנו מסתובב עם מכשיר סלולרי בכיס שלו, המכשיר כולל בתוכו לפחות אפליקציה אחת שמשתמשים בה באופן תקף. היום ניתן לרות אנשים בכל הגילאים משתמשים באפליקציות שונות העוזרות בחיי היום יום.