הרצאות גוגל

שירות נוסף שגוגל מעניקה הוא האפשרות להאזין להרצאות הניתנות במשרדיה בעולם תחת השם Talks@Google. למרבה ההפתעה, ההרצאות ניתנות במגוון של נושאים הנוגעים בכל תחומי החיים, ולא רק בנושאי טכנולוגיה ומחשבים, כפי שאפשר היה אולי לצפות. ואולי איננו צריכים להיות מופתעים מעובדה זו, וזו משתי סיבות. הראשונה היא שבשנים האחרונות, גוגל הפכה לגורם כל כך משפיע בעולם שהיא חודרת לתחומים רבים בחיינו הן מבחינה טכנולוגית והן מבחינת הדרך בה אנו צורכים מידע ותרבות, והדרך בה אנו מנהלים את חיי היום יום שלנו וקשרינו החברתיים. הסיבה השנייה היא שכל זה לא היה אפשרי מבחינתה אם לא הייתה שומרת את היד על הדופק ומזהה מגמות ותהליכים בעולם ולומדת להתאים את עצמה אליהם.

את מי אתם הייתם רוצים לשמוע מרצה היום?

כיום, ניתן לצפות ברשת, דרך יו טיוב, במאות הרצאות של גוגל. אתם מוזמנים לבחור לכם מרצה מבין מבחר בלתי נתפס של אנשים מרתקים. אם אתם מתעניינים בפוליטיקה, בספרות, בהיסטוריה, במוזיקה ומה לא – סמכו על גוגל שידאגו להזמין את המרצים המובילים ביותר, כאלה שיש להם פוטנציאל למשוך קהל רב. כאן תוכלו למצוא את הנרי קיסינג'ר מרצה לצד ליידי גאגא, והרצאה של ברק אובמה במרחק קליק מהרצאה של דייויד בקהאם.

מרצה כמבדר החדש

מבחר ההרצאות של גוגל מסמנות תופעה מעניינת שהתפשטה בשנים האחרונות, גם בארץ, של האזנה להרצאות כאמצעי בידורי ו/או מרחיב תודעה ומעשיר. אם בעבר, הרצאות היו עניין השמור למוסדות לימודיים ולכנסים סגורים בלבד, כיום – בעיקר הודות לאינטרנט ולתכנית טד – הן הפכו להיות דבר מה נגיש. אנשים מפורסמים רבים הבינו את הפוטנציאל הטמון בעובדה שאנשים רבים מתעניינים במה שיש להם לומר. גם בארץ, ניתן למצוא סוכנויות המרכזות מרצים מתחומים שונים, מוכרים יותר ופחות, אשר ניתן להזמין להעניק הרצאה בכנסים או באירועים. בעולם האפליקציות ומשחקי המחשב שלנו, יש לברך על תופעה זו של הפופולריות הגואה של אמצעי בידורי מעשיר ובעל ערך מוסף כמו הרצאות.